Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/promo4/public_html/servisler.php on line 102

Toptan Logolu Ajanda

Promosyon Ajanda

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte Toptan Logolu Ajanda akımı da yakında başlamak üzere. Birçok kişinin severek kullandığı promosyon ajandalar hem güzel bir reklam ürünü olurken hem de oldukça kullanışlı olması ve bütün yıl işe yarar olması sebebiyle kullanıcılar ve müşteriler tarafından da epey beğenilen bir ürün. Promosyon ajanda hakkında tüm ayrıntıları sizler için derledik.

 Toptan Logolu Ajanda nedir?

            Genellikle büyük çaplı firmaların reklamlarını yapmak için özel olarak tasarlattıkları, üzerinde ya da sayfalarında firma logosunun, varsa sloganının, iletişim bilgilerinin yer aldığı, tüm müşterilere, özel müşterilere, fikir ortaklarına ya da yatırım ortaklarına hediye olarak ücretsiz şekilde dağıtılan ürünlerdir. Promosyon ajandalar klasik ajanda şeklinde A5 boyutunda olabilecekleri gibi firmanın türüne, yapılan işe ve firma zevkine bağlı olarak A4 boyutlarında, A5 ile A4 arasında orta bir boyutta ya da A6 boyutlarında da daha küçük çeşitli promosyon ajandalar olabilmektedir.

Toptan Logolu Ajanda dediğiniz ürünler hem küçük oluşu hem de firmalara yük getirmeyecek kadar az maliyetli oluşundan dolayı birçok firma tarafından tercih edilen ürünlerin başında gelir. Bu ürünler özellikle de yazıp çizme ile çok ilgilenen kişilerde önemli derecede akılda kalıcı bir reklam etkisi yapar. Çünkü her seferinde ajandayı eline alıp baktığı zaman o firmanın mutlaka bir amblemini ya da ona ait bir değeri görür ve firma açısından çok kazançlı bir iş olur. Zaten aslına bakarsanız firmaların promosyon adı altında çeşitli küçük ürünleri bizlere vermesinin amacı tamamıyla tanıtımdır. Bu ürünler olmadan küçük çapta bir firma hiçbir şekilde reklam yaptıramaz.

 Promosyon ajandaların özellikleri

            Genellikle spiralli olarak tasarlanan promosyon ajandalarında her bir sayfa tele tutturulmuş bir şekildedir ve böylece kolay koparmaya, kesmeye olanak sağlamaktadır. Genel olarak her bir gün için birer sayfa ayrılmış olsa da bazı günler bir sayfadan az ya da daha fazla yere sahip olabilir. Spiralli promosyon ajandalarda firma amblemi, logosu, sloganı ve diğer bilgiler genelde sert olarak üretilen ana kapağa işlenir ve her bir sayfanın da üst ya da alt köşesine daha küçültülmüş bir çeşidi işlenmiş olur.

            Spiralli modellerin dışında deri kapaklı ciltli modellerde oldukça dikkat çeker. Daha masraflı olması sebebiyle biraz daha büyük çaplı firmalar tarafından üretilen, çok fazla dağıtılmayan ya da daha özel durumlarda hediye edilen bir promosyon çeşidi olan deri kapaklı promosyon ajandalarda yine firma logosu kapakta mutlaka yer alır. Bu modeller daha dayanıklı olmalarının yanı sıra çok daha kaliteli bir görünüm sergilerler.

            Toptan Logolu Ajanda firmaların kendi reklamlarını yapmaları için oldukça etkili bir araçtır. Çünkü diğer hediyelerin aksine müşteriler ya da misafirler tarafından daha düzenli ve sürekli olarak kullanıldıkları için çok daha fazla göz önünde olurlar ve firmanın reklamı da daha sık görülmüş olur.